Kényelmes, de tartalmas kirándulásra invitálunk, mely folyamán először a tavak és a vizek városába, Tatára látogathatsz el. Ezt követően Komárom megye egykori székhelyét keresitek fel, majd a határt átlépve ellátogattok Révkomáromba is. A nap végén pedig felfrissülhetsz a komáromi fürdő medencéiben.
“Kirándulásunk első megállója a Gerecse nyugati kapujában fekvő barokk kis település Tata. A tavak és a malmok városának is szokták nevezni, mivel területén öt tó és tizenöt malom található. A városban több épület is őrzi a
XVIII. század neves építészének, Fellner Jakabnak és tanítványainak keze nyomát. A központban áll város jelképe, a Harangláb, amit Óratoronynak is neveznek. Faácsolata vasszegek nélkül készült. Ezután megtekintjük az egykori Kapucinus Templomot. Az 1740-es években épült egyszerű huszártornyos épület pompás barokk belsőt takar. Az Öreg-tó melletti sétánk során érintünk több malmot: Nepomucénus-, Pötörke-, József-, Cifra-malom. A tó partján áll a
XIV-XV. század fordulóján épült Vár, melyet Zsigmond király építtetett, később Mátyás király reneszánsz palotává alakította át. A török időkben készült el a rondella és a négy bástya. A várban jelenleg a Kuny Domokos Múzeum található. Idegenvezetőnk segítségével megismerhetjük a vár és a város történetét (római kor, középkor, céhek története, főúri élet).
Következő megállónk Komáromban lesz, a Duna és a Vág folyók összefolyásánál. Áthaladunk a Duna felett átívelő Erzsébet-hídon, és Szlovákia területére lépünk. Révkomárom az ország legrégebbi történelmi városai közé tartozik. A XVI. században a komáromi erődrendszer a török elleni védelem egyik legfontosabb pontja volt. A város két neves szülötte: Jókai Mór és Lehár Ferenc. Emléküket emléktábla és szobor is őrzi. Városnéző sétánk során érintjük a XVII. században épült volt Zichy palotát, a neoreneszánsz Városházát, majd bemegyünk az Európa-udvarba. A különleges építészeti együttes Európa egyes részeinek építészeti stílusait mutatja be. A történelmi városközpontot magyar királyok nevét viselő kapuk kötik össze az udvarral. Végül a Szent András Plébániatemplomba térünk be, melyet ez év áprilisában bazilika rangra emeltek. A templom a felvidéki magyarság lelki életének központja, mai barokk formáját a XVIII. század második felében nyerte el. Sétánk során lehetőségünk lesz ebédelni vagy akár csak egy kávét és süteményt elfogyasztani a városban.
A nap további részében fürdési és strandolási lehetőség lesz a komáromi Brigetio Gyógy- és Strandfürdőben. A 62 Celsius fokon feltörő víz 1967 óta gyógyvíz, de már 1700 évvel ezelőtt a rómaiak idejében, az akkor Brigetio településen is hatalmas fürdőkomplexum állt itt. Fedett- és nyitott gyógymedencék, fedett- és nyitott úszómedencék, gyermekmedence, jacuzzi, kisebb méretű családi csúszdával rendelkező nyári élménymedence várja a gyógyulni, pihenni és kikapcsolódni vágyó vendégeket. Megfelelő időjárás esetén programunkat úgy alakítjuk, hogy hosszabb időt is el lehessen tölteni majd a fürdőben, strandon.
Akik nem fürdenek, azokkal idegenvezetőnk sétát tesz a városközpontban.
A tartalmas nap végén, de a fürdőzést követően kipihenve az esti órákban érkezünk vissza kiindulási pontunkra."