Hasonló legfrissebb ajánlatunk:
Tréner, Coach, Rendezvény- és esküvőszervező képzések Budapesten
Vásárlásodat követően vedd fel a kapcsolatot Partnerünkkel! A kinyomtatott kupont vidd magaddal a helyszínre!
Cím:
1097
Budapest
Városkapu utca 1.
Email cím: info@atanarur.hu
Telefonszám: 06309627907
Weboldal:
www.atanarur.hu
A trénerképzés célja, hogy olyan trénereket képezzünk, akik képesek bármilyen készségfejlesztő, vagy attitűd-átalakító tréninget megtartani a cégükön belül, a munkatársaik számára.
Ennek érdekében alapvető tréner kommunikációs ismeretek elsajátítása, és önismereti tudatosítás történik a tréningen. Felvérteződnek a résztvevők az asszertív kommunikációs technikák készségszintű ismeretével, és mély önismereti és szemléletbeli átalakuláson mennek keresztül, melynek során a tréner szerepre alkalmassá válnak. Annak érdekében, hogy az újdonsült trénerek széleskörű ismeretekkel, képességekkel gazdagodjanak, és többféle tréning vezetésére, sőt tréning összeállítására is alkalmassá váljanak, a résztvevők a képzés során ízelítőt kapnak többféle tréning tematikából. Így egy-egy napos kommunikációs tréning, konfliktuskezelő tréning, csapatépítő tréning, vezetőképző, stressz-kezelő tréning-blokk is részét képezi a tematikának.
A képzés során fontos szerepet kap a tanult ismeretek gyakorlati hasznosítása, és az ezekre adott visszajelzés, megerősítés és korrekció is. A résztvevők először csoportszinten együttműködve alkotnak meg egy tréning tematikát, majd otthoni felkészülés után – sor kerül egyénileg is egy tréning tematika kidolgozására, amit mindenki prezentál a csoport előtt, a csoporttól és a trénertől kapott visszajelzések kíséretében. A képzés módot ad az „élesben” való otthoni tréning kipróbálás után, a tapasztalatok cseréjére, a szükséges korrekciós és megerősítő visszajelzések megtételére, és a későbbi szupervíziós együttműködés megalapozására is.
Milyen esetben ajánlatos Önnek tréner képzésünk?:ELŐADÁS
Ha érez magában tréneri vénát, szeretné kollégáit, barátait, ismerőseit személyiségfejlesztő technikákra oktatni, vagy ha Ön embereket irányít, beszámolókat előadásokat tart, munkája miatt nap mint nap konfliktusokba kerül, vagy csak egyszerűen munkájának lételeme a kommunikáció, akkor rengeteg pluszt kap képzésünktől. Ha szeretne egyéni vállalkozóként tréneri tevékenységet folytatni.
Miben fejlődik Ön (és Ön segítségével majdan kollégái), mint tréner:
TÉMAKÖRÖK
1. Professzionális tréner kommunikáció fejlesztése.
A résztvevők megismerkednek a professzionális tréneri kommunikációt megalapozó C. Rogers-féle személyközpontú megközelítéssel. Lehetőségük van begyakorolni az ezen alapuló – T. Gordon által kidolgozott – kommunikációs technikákat, amelyek a tréneri kommunikáció legfontosabb eszköztárát képezik.
Az „értő- figyelem” professzionális elsajátítása a majdani tréning résztvevők problémamegoldásainak támogatásában lesz a segítségükre. Ezen túl a tréning résztvevők tréninggel szembeni ellenállásának kezelésében is kulcsfontosságú az „értő-figyelem” alkalmazása. Az „én-üzenet” különböző fajtáinak megismerése és begyakorlása – mint az asszertív kommunikáció másik fontos eszköze – is a részét képezi a tematikának.
2. Csapatépítés, csoportdinamika, motiválás, vezetői stílus
Ebben a modulban a legfontosabb csoportdinamikai törvényszerűségek megbeszélése kerül sorra. Megfogalmazzák a résztvevők, hogy mi a különbség a csoport és a csapat között, megismerik a csoport fejlődés fázisait, és összevetik ezt a tipológiát saját, személyes tapasztalataikkal. Tesztek kitöltése során tudatosítják a csoportokban betöltött saját szerepeiket, és megismerkednek a csoportszerepek típusaival és ezek jelentőségével. A csoporton belüli együttműködési formák kipróbálására is lehetőségük nyílik. Majd sor kerül a különböző motivációs elméletek megismerésére, mind általánosságban, mind a munka világában. A vezetési stílusok tanulmányozása, (a beosztottak felkészültségével és motivációjával való összefüggésben) is részét képezi a tematikának.
3. Stressz-kezelési és kiégés elleni tréning.
A különböző stresszorok megismerése után a tréner csoport összegyűjti a stressz fizikai érzelmi és viselkedéses tüneteit egy levetített filmrészlet alapján. Kitöltésre kerül egy stressz teszt, aminek segítségével szembesülhetnek a résztvevők aktuális stressz terheltségükkel. A stresszel való megküzdési stratégiákkal kapcsolatos személyes élmények, tapasztalatok összegyűjtése, egymás számára közkinccsé tétele zárja ezt a modult.
4. Módszertani alapok.
Ebben a modulban a tréner módszertani kérdései kerülnek terítékre. A leendő trénerek megismerkednek a három „titokkal”- amitől jó lesz egy tréning. Így sor kerül a nyitó, bizalom-építő fázis, a készségek begyakorlását ösztönző fázis, és az ismeretek beépítését és az attitűdváltást szolgáló összegző fázis felépítésének, sajátosságainak a megbeszélésére is. Gyakorlatokon keresztül megismerkednek a leendő trénerek a tréningeken alkalmazott különböző feladat-típusokkal (tesztek, kérdőívek, munkalapok, szerepjátékok, imaginációs feladatok, csoportos gyűjtőmunka, poszter készítés, stb.) – és azok levezetésének sajátosságaival. Majd sor kerül az igényelt tréneri kompetenciák közös összegyűjtésére, megbeszélésére.
5. Vizsgatanítás.
Ebben a modulban a leendő tréner házi feladat gyanánt –egyénileg elkészített tréning tematikák kerülnek közös elemzésre. (A tematikák témájának megválasztásánál a résztvevők teljes szabadságot élveznek. A tematika felépítésében felhasználhatják a megismert és kipróbált tréning elemeken kívül az ajánlott szakirodalomban felkutatott anyagokat is.) A résztvevők prezentálják a tematikájukat, majd először a csoport, utána a vezető tréner véleményt mond és visszajelzést ad az elkészült tematikáról.
A modul a trénerek vizsgatanításával zárul. Ennek során a résztvevők levezetnek egy gyakorlatot a társaiknak, a hozzá kapcsolódó elméleti blokk prezentálása kíséretében, majd a visszajelzések tanulságait felhasználva házi feladatul kapják a kidolgozott tréning tematika kipróbálását – egyenlőre – biztonságos környezetben, barátok vagy ismerősök számára ingyen megtartva. A kipróbálásra kerülő tematika végső kidolgozásához, e-mailes konzultációt is igénybe vehetnek a trénerek.
6. Szupervízió.
Az utolsó találkozáson sor kerül a megtartott tréningek tapasztalatainak megosztására, és a jövőbeli szupervíziós együttműködés megalapozására a résztvevők között, akik a jövőben amennyiben igényük van rá, önsegítő szupervíziós csoportként működhetnek együtt. (Természetesen amennyiben erre igény felmerül – a szupervíziós együttműködéshez – a jövőben is – szakmai segítséget, vezetést tudunk biztosítani.) A tapasztalatok feldolgozása után a trénerek SWOT – analízist csinálnak. A saját tréneri kompetenciáik átgondolása, tudatosítása érdekében, majd egyéni fejlődési terveket dolgoznak ki a maguk számára.
Hívj minket a +36 30 454 0062-es számon vagy írj a legenyseg@veddvelem.hu email címre. Folyamatosan készen állunk arra, hogy bármilyen problémát a lehető leggyorsabban megoldjunk.