Tarts velünk a Pannonia Program- és Utazási Iroda legújabb kirándulásán és látogass el az ország egyik legszebb természeti adottságával és gazdag kulturális örökségével rendelkező térségébe, a Bakonyba!
“Utunk során elsőként a Bakony szíveként, vagy a Bakony fővárosaként is emlegetett, több mint 800 éves Zircet látogatjuk meg, ahol a kulturális emlékek gyönyörű természeti látványossággal ötvöződnek. Az ország legmagasabban fekvő kisvárosát a Franciaországból érkező ciszterci szerzetesek alapították. Kik voltak ezek a szerzetesek, akik európai hírű szellemi és gazdasági kultúrát teremtettek a Magas-Bakony háborítatlan erdőségeinek szívében? Utunk során erre a kérdésre is választ kapunk.
Zirci látogatásunk során elsőként a ciszterci apátság műemléki környezetében elhelyezkedő angolkert stílusban létesült arborétumot keressük fel, szakavatott vezetőnk kíséretében. A „fás-kertben” a Cuha-patak partján, némi szerencsével az is előfordulhat, hogy őzek, mókusok kísérik sétánkat.
Programunkat a különlegesen szép, országosan is kiemelkedő jelentőségű templom meglátogatásával folytatjuk. A főoltár Magyarország legnagyobb, barokk stílusban készült oltárépítménye. A székesegyház büszkélkedhet a kor egyik legjelentősebb művészének, Franz Anton Maulbertschnek két festményével, de egyedülállónak mondható a templom két orgonája is. A templom 1982-ben, alapításának nyolcszázadik évfordulóján basilica minor rangot nyert, amely egy elő szerzetesközösség liturgikus otthona, és egyben Zirc városának plébánia-temploma.
Kirándulásunk következő állomása a festői Bakonybél, ahol az egészséges környezet és a levegő összetétele kedvez a Pannon Csillagda működésének, az égbolt távcsővel való vizsgálatának. Az állandó kiállítás a csillagászat történetét interaktív módon foglalja össze a kezdetektől napjainkig. Foglalkoztatókban összeállítják Galilei híres távcsövének másolatát, és megismétlik Newton leghíresebb fénytani kísérleteit. A kiállítás az űrkutatás történetével és a meteorok világával végződik. A kiállított szkafander, vizuális installációk, a Mars űrszonda másolata teszik izgalmassá a tárlatot, továbbá a Tűzgömb-teremben hullócsillagok, meteoritok haladnak el felettünk és megérinthetjük az óriási távolságból érkező kőzeteket is.
Ezt követően lesz lehetőségünk szabadidőre, amely során kényelmesen elkölthetjük ebédünket, vagy kedvünkre rövid kirándulást is tehetünk a festői természeti környezetben.
Bakonyi kirándulásunk nem kerülheti el Gannát, az Esterházy család mauzóleumát sem. A klasszicista stílusú Szent Kereszt felmagasztalása plébániatemplom formája, belső kifestése sok hasonlóságot mutat a római Pantheonnal. A családi mauzóleum az épületegyüttes altemplomában került kialakításra. 53 Esterházy családtag nyugszik Gannán, ahogy itt búcsúztatták el a 2016-ban elhunyt Esterházy Péter Kossuth-díjas írót is.
Kulturális kirándulásunk utolsó állomása Herend, ahol a világ legnagyobb porcelánmanufaktúráját keressük fel. A modern látogatóközpontjában, a Porcelaniumban ismerkedhetünk meg Magyarország legismertebb luxus exportcikkével, a herendi porcelánnal. Egy ismeretterjesztő kisfilm megnézését követően, egy bemutató keretében ismerkedhetünk meg a porcelán készítésének munkafolyamataival, a különböző festési és égetési technológiákkal, melyet követően megcsodálhatjuk a múzeumot. A látogatás végén vendéglátóink jóvoltából, egy csésze kávét is elfogyasztunk, mégpedig stílszerűen, herendi porcelánban szervírozva.
A változatos programot tartalmazó bakonyi körutunkról az esti órákban érkezünk vissza Budapestre."
A megadott belépődíjak a foglalási, parkolási díjakat és az idegenvezető belépődíjának arányos részét is tartalmazzák. A díjak a buszon az idegenvezetőnek Forintban fizetendők, amelyek időközben változhatnak.